חניות אופניים בקמפוס

יערות הכרמל הם נקודות אור ירוקות במרקם העירוני בחיפה, אך אליה וקוץ בה, והיותה של חיפה עיר בנויה על הר, מצריכה מתושבי העיר להתמודד עם עליות מרובות כדי להגיע ליעד בו חפצו, כולל בקמפוס הטכניון.

ניסיתם פעם להגיע ממעונות קנדה לפקולטה לאווירונאוטיקה? יש יאמרו שמדובר במעשה המצריך סיבולת לב-ריאה מפותחת ולפחות חולצה אחת להחלפה עם ההגעה ליעד. אם הליכה במסלול תלול אינה אהובה עליכם בימי השמש החמים הפוקדים אותנו, אופניים עשויים להיות הפתרון עבורכם. מדובר בדרך הידידותית ביותר להגיע לשיעור הבא מבלי להתעכב בהליכה ארוכה או לחכות בציפייה לאוטובוס הבא.

השימוש באופניים מהווה אחת מצורות התנועה המרכזיות בחלקים מסוימים של העולם. במדינות מתפתחות זהו כלי תחבורה נפוץ מטעמי עלות, ואילו במטרופולינים רבים באירופה וצפון אמריקה האופניים הם כלי תחבורה מהיר ונוח בתנועה הסואנת. קמפוס הטכניון מעודד את השימוש באופניים, ומרושת בעשרות מתקני חנייה לאופנים בכל אחת מהפקולטות ובמתחמי המעונות השונים. ייתכן שבשל מיקומם בקצה העליון של הקמפוס, לא מפתיע לגלות שבמעונות מזרח קיימות הכי הרבה נקודות חנייה לאופניים, שממתינות לשימוש הדיירים.

עבור החניות המיועדות לאופניים אין צורך במדבקת חנייה. אל תשכחו את הקסדה, ורכבו לשלום!