דרושים מתנדבים

תאריך: 30.03.2019

הל"ב מובלת ע"י דוקטורנטית מהפקולטה לכימיה – אור גלנט ושני סטודנטים לתואר ראשון מהנדסת חומרים – אביב בריגר ואוהד זנד. בנוסף, ישנם עוד סטודנטים שמסייעים רבות בפעילויות אשר הם מובילים, כולם בהתנדבות.

אנו מאמינים כי הגדרת תפקידים הינה דרך בריאה לשמור עלינו המתנדבים. מצד אחד ההגדרה זו שומרת עלינו בלופ של עשייה יעילה, איכותית וממוקדת ומצד שני מונעת מאיתנו להישאב לתוך תחומי אחריות-יתר שבטווח הארוך לא תורמים לתפקוד בריא של הקהילה ושל המתדבים בה. נדגיש כי כל האמור לעיל לא בא כדי לגרוע מיוזמה אישית של כל אחד המעוניין להתנדב.

מעוניינים להצטרף להל"ב? רשמו מייל ל-kayamut@technion.ac.il או מלאו את הטופס המצורף, כאן.

 

תיאום ציפיות כללי

כפי שנהוג בארגונים רבים, הל"ב מחולק לפי "מעגלים של פעילים".

"מעגל ראשון" הינו מעגל הפעילים אשר תפקידם יוגדר מעתה כ"רכז" (לדוגמא – רכז מדיה, רכז אירועים וכו'). מעגל ראשון הם 'המנהלה' של הל"ב ונמצאים בקשר ישיר עם אור לגבי סנכרון פעילות הל"ב. היקף פעילות הרכז משתנה לפי תפקיד ולפי הזמן בשנה אך דורשת זמינות ופעילות שוטפת בעצימות נמוכה לאורך הסמסטר וריכוז מאמץ באירועים.

"מעגל שני" הינו מעגל הפעילים שמרכיב את עיקר הל"ב. תחומי העיסוק משתנים אך אופי הפעילות לרוב יהיה יותר ממוקד לקידום תחום ספציפי ובסיוע לפי צורך של רכזים רלוונטים. היקף הפעילות משתנה לפי נכונות וצורך אך לא דורש זמינות בשוטף ויש גמישות רבה. יעד סטנדרטי לפעילות הוא בין שעה לשעתיים שבועיות עם נכונות לקחת חלק פעיל באירועי שיא, אך תלוי כמובן בפעיל.

"מעגל שלישי" הינו מעגל פעילים 'רדומים' שעשויים להצטרף לאירועים שונים ולקחת חלק מזדמן בפעילות ובנוסף לשתף ארועים ברשתות חברתיות.

 

פירוט התפקידים שעל הפרק לפי תחומי עיסוק

רכז גיוסים

תיאור כללי: תפקיד חשוב ביותר לארגון עם אופי "חי" ודינמי מאד. המשימה העיקרית של הרכז היא להרחיב את מעגל הפעילים בקהילה ולשמר אותם. על הרכז למצוא את הדרכים הנכונות להגיע לאנשים (דרך מדיה/אירועים/קשר אישי וכו'), לרתום אותם ולנתב אותם לתפקידים בתוך הל"ב. התפקיד דורש יחסים בינאישיים טובים, יצירתיות ויכולות ניהול בסיסיות.

היקף התפקיד:העבודה של רכז הגיוסים כנראה תהיה יותר "שוטפת" מאשר ממוקדת ולכן מאד גמישה. תדרוש קשר עם שאר הרכזים,עם הפעילים שעוזרים לו (צפי ל1-2) והשיחות עם פעילים פוטנציאליים לפי דרישה. היקף שעות שבועי ריאלי הוא בין 1-3 שעות.

פעיל גיוסים

תיאור והיקף התפקיד: פעיל גיוסים יסייע לרכז במשימות השוטפות ובאירועים, בהיקף ריאלי של של שעה שבועית. דוגמאות למשימות- רישום מתעניינים בצורה אלקטרונית/ידנית באירועים, לפרסם שאלונים מקוונים בפוסטים של מרכז קיימות, שיח עם סטודנטים באירועים של המרכז ומפוי הפוטנציאל של רמת מעורבות, שמירה על קשר עם פעילים במעגל 2, שמירה על קשר עם מעגל 3 וכו'.

רכז מדיה 

תיאור כללי: תפקיד חשוב מאד אשר מטרתו להפוך את הל"ב למותג מוכר בקמפוס, להפיץ ארועים שהמרכז יוזם, מסרים ירוקים חשובים, תיעוד על ידי צילום, עבודה מול דוברות אס"ט ועוד. זאת דרך הרשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם, הפצה טכניונית, פוסטרים, ואצאפ וכו'.

היקף התפקיד: התפקיד צריך להיות שוטף ויומיומי כאשר השקעת הזמן ביום יום אינה גבוהה (כחצי שעה יומי). זה יכול להיות 5 דק' העלאת פוסט קצר מאירוע ועד חצי שעה אם מדובר בפוסט יותר ארוך. הרכז צריך לעודד את שאר הפעילים לשתף ארועים בין חברים וקבוצות רלוונטיות ברשתות החברתיות, בנוסף עליו לדאוג לתיעוד תמונות מארועים בדרייב המשותף.

פעיל מדיה

תיאור כללי: מסייע לרכז מדיה על ידי פתיחת חשבון אינסטגרם למרכז והעלאת תמונות מארועים, כתיבת פוסטים לפייסבוק, שיתוף אירועים בקבוצות ועידוד שאר הפעילים בשיתוף.

היקף התפקיד: שעה בשבוע, לעתים אפילו פחות, תלוי בהיקף הפעילות של המרכז באותו שבוע – אם צמוד לארוע שיש לקדם.

רכז פעילים פקולטיים

תיאור כללי: על הרכז להיות אחראי על פעיל מכל פקולטה שינסה לקדם תו תקן ירוק על פי מה שסוכם במפגש פעילים ראשון (ראה סיכום מפגש פעילים 9.1.19), כמובן שניתן להרחיב את התקן ולשנות בהתאם אך חשוב לשמור על תיעוד.

היקף התפקיד: בהתחלה יהיה צורך להעזר ברכז גיוסים בכדי לגייס פעילים פקולטיים וככל הנראה יהיה צורך להשקיע קצת זמן בבניית בסיס איתן לפעילות. במשך כחודש אולי זה ידרוש 1-3 שעות בשבוע אך לאחר מכן העבודה השוטפת תצריך התעדכנות שוטפת מצד הפעילים וסיוע במקרה הצורך על כן ההשקעה תרד לשעה בשבוע ואולי בתקופות מסוימות אף פחות.

פעיל קיימות פקולטי

תיאור והיקף התפקיד: פעיל קיימות בפקולטה יפעל ע"מ לשנות את הנורמות הנהוגות בפקולטה, בשאיפה לעבוד בשת"פ עם ועד הסטודנטים וסגל הפקולטה. דוגמאות לפעילות – למגר שימוש בחד"פ בפינות קפה, יצירת אירועים והרצאות בעלי אופי ירוק המתקשר למחקר הפקולטי, יצירת קשרים עם חוקרים / עובדי הפקולטה, הטמעת פינות מחזור, בניית פינה ירוקה ועוד. היקף עבודה ריאלי כשעה בשבוע.

פעיל קש"ח

תיאור כללי: עזרה לרכז קש"ח (נכון לעכשיו אביב) והובלת לפחות אחד מתחומי התמקדות הבאים: קשרי פנים טכניון, קשר עם חברות פרטיות ירוקות, קשר עם ארגוניים, גופים וקהילות מקומיות בחיפה, קשר עם עמותות ירוקות ואף ארגונים/קמפוסים בחו"ל. תחום פעילות נוסף הוא יצירת קשרים באירועים ובכנסים ותדרוך פעילים אחרים לקראת מופעים שכאלה.

היקף התפקיד: היקף התפקיד גמיש מאד, מתחיל ביצירה ובניהול קשרים במיילים/טלפונים- עבודה  שתכלס יכולה להתכנס לשעה שבועית נטו. מעבר לכך יש הרבה מקום למחקר ויוזמה אישית מתוך עניין להכיר את השחקנים בזירת הקיימות על כל צדדיה בארץ ובעולם.