סדנת "חוות החלון" הגיעה לטכניון

בפעם הבאה שתבקרו באחת מהמועדוניות בטכניון, תנו מבט שני בחלונות במקום. ייתכן שתגלו שם במקום וילונות, את תחילתן של חוות החלון.

מאת: קרן-אור גרינברג

האם חלמתם פעם על גינת ירק משלכם? בריטה ריילי מניו יורק ביקשה ליצור לעצמה בדיוק מקום כזה בו תוכל לטפח ירקות ותבלינים לשימוש במטבח הביתי. לצערה, לא הייתה לה אדמה בדירתה הקטנה אליה נכנסו קרני שמש רק דרך חלון אחד. אולם בזכות תושייתה הצליחה להתמודד עם חסרונות אלו פיתחה את חוות החלון ויחד עם חבריה העלתה אתר שעוסק בנושא.

חוות החלון הן מערכות גידול צמחים או ירקות בטכניקה לגידול צמחים ללא אדמה, תחת זרם של מים ודשנים. חוות החלון מיועדות לקנה מידה ביתי, פשוטות להרכבה ומורכבות מחומרים פשוטים, נגישים או ממוחזרים.

סדנת חוות חלון בטכניון. צילום: אריה קשת

סדנת חוות חלון בטכניון. צילום: אריה קשת

סטודנטים נבחרים לצד רכז קמפוס תוסס ורכזי ומפעילי המועדונים בקמפוס (מק"ק, מש"י ואדוה"ט) השתתפו ביום שני, 25.5.15  בסדנת חוות החלון שהתקיימה ללא תשלום במרכז קהילתי קנדה-מעונות קנדה בהנחיית אייל ברקן. במהלך הסדנה , פרי יוזמה של לשכת דיקן הסטודנטים ואגודת הסטודנטים, למדו  המשתתפים איך להכין תשתית לגידול ירקות וצמחי תבלין באמצעות השקייה הידרופית בבקבוקי פלסטיק גדולים.

לאחר הכנת 3 מערכות מבקבוקי פלסטיק וצביעתם נערכה התקנת המערכת בשלושת המועדונים. כל המערכות פועלות באמצעות משאבה חשמלית.

חוות חלון מועדון שביל ישראל. צילום: אריה קשת

חוות חלון מועדון שביל ישראל. צילום: אריה קשת

מנהל היחידה לתרבות בלשכת דיקן הסטודנטים, אריה קשת, מסכם: "המטרה היא  שחוות החלון במועדונים יתוחזקו באופן שיטתי והמשכי ויחשפו את הסטודנטים למערכות טכנו-אקולוגיות. אני מקווה שהרעיון יעודד סטודנטים נוספים להקים מערכת שכזו בביתם".