פעילויות

תאריך: 15.6.2019

מטרתה של הל"ב (הקהילה למרכז קיימות בטכניון) היא ליצור מגוון פעילויות בטכניון ובפקולטות השונות ע"י סטודנטים מתנדבים כחלק מפעילויות וארועים שמארגן המרכז לקיימות בטכניון. הפעילויות הינן מגוונות ותלויות ביוזמות של הסטודנטים. בנוסף, סטודנטים בהל"ב יוזמים פרויקטים במטרה להפוך את הקמפוס לסביבתי יותר ביום יום, על מנת 'לחיות' את מה שהוא מאמין.

יש לכם רעיון לפעילות או לפרויקט שאתם רוצים להוביל? רוצים להצטרף להל"ב ולקחת חלק בעשייה?  רשמו מייל ל- kayamut@technion.ac.il או מלאו את טופס ההצטרפות, כאן.

הסברה בנושא משבר האקלים לראשי צוות של 'מהנדסים ללא גבולות'

ב-24.5.19 בהדריון התקיים דיון במסגרת סמינר ראשי צוות של מהנדסים ללא גבולות עם פעילה במרכז קיימות בטכניון על נושא משבר האקלים והשפעותיו על קהילות במדינות מתפתחות.
בסמסטר הנוכחי 30 סטודנטים בטכניון עוברים קורס בנושא משבר האקלים מטעם מרכז הקיימות על ידי מרצה של מרכז השל כאשר אחת המטרות היא להעביר את הידע הנלמד הלאה.

אם גם אתם רוצים לנהל דיון והסברה בנושא משבר האקלים במסגרת קבוצתית על ידי אחד הפעילים במרכז קיימות אשר עבר את קורס משבר האקלים, צרו עמנו קשר בדף פייסבוק או במייל kayamut@technion.ac.il.

presentation1

סדנת נגרות

ב-21.5.19 התקיימה סדנת נגרות בשיתוף עם לשכת דיקן הסטודנטים ואס"ט. הסדנה נערכה על ידי studio9 ודיברה על עולם הקיימות והסביבה דרך שימוש חוזר בעץ, ונתנה הזדמנות ליצירתיות ועשייה לתפוס את הבמה. כל זה ביחד עם חברים, באווירה מעשירה ומוזיקה ברקע!

presentation1

סדנת יצירה – דמיון במסגר

ציוד לא זורקים, יוצרים איתו אומנות !

בהנחייתה של פולה רייקין, ב-7.4.19 התקיימה סדנת קולאז' בשימוש חומרים ממוחזרים. במבט נוסף מסביבנו נוכל לגלות כל כך הרבה חפצים מכל מני סוגים אשר ניתן למחזר ולתת להם משמעות חדשה, ובכך גם לשמור על הסביבה.

presentation1

מצעד האקלים הארצי 2019

ביום שישי ה- 29.3.2019 יצאה משלחת מהטכניון של כ-20 סטודנטים הפעילים במרכז קיימות בטכניון למצעד האקלים 2019, האירוע הסביבתי הגדול ביותר בישראל המתקיים אחת לשנה. התכנסו בגן מאיר ארגוני סביבה, פעילים ואזרחים שאכפת להם משינויי האקלים והסביבה והטכניון, יחד עם אונ' בן גוריון והעברית, הגיעו להשמיע את הקול האקדמי.

המזרח התיכון, המקום שבו אנחנו חיות וחיים, הוא אחד האזורים הראשונים לסבול מנזקי משבר האקלים ובצורה החמורה ביותר. ההערכות המדעיות מזהירות שאם לא תהיה גמילה מדלקים מזהמים והפסקת פליטות גזי החממה באופן מוחלט, המזרח התיכון יהפוך לאזור קשה – עד בלתי אפשרי – למחייה. משבר מים קשה יפקוד את כל מי ומה שחי, גלי חום יהפכו לחלק בלתי נפרד בחיים שלנו – התחזיות צופות שב-200 ימים בשנה הטמפרטורה הנמדדת תעמוד על 50 מעלות. על כן, ישנה חשיבות רבה למעורבות של האקדמיה בנושא.

פעילים של הל''ב במצעד עם שלטים וחולצות המייצגים את הטכניון

פעילים של הל"ב במצעד עם שלטים וחולצות המייצגים את הטכניון

יחד עם פרופסור ירון זיו, ראש קמפוס ירוק של אונ' בן גוריון

יחד עם פרופסור ירון זיו, ראש קמפוס ירוק של אונ' בן גוריון

צהרי יום ד'

הל"ב הוציאה חולצות של מרכז הקיימות בטכניון וחנכה אותן בצהרי יום ד'. הקהילה הקימה דוכן וחלקה בירות רק למי שהגיע עם כוסות מראש כאשר פרסמה ברשתות החברתיות Bring your own cup כדי להראות כי אפשר גם להנות וגם לקיים. המטרה ליצור פעילות כזו מס' פעמים בסמסטר וכך להכיר לאנשים את פעילות המרכז וגם לעודד שינוי הרגלים ע"י הבאת כוס מהבית.

%d7%a6%d7%94%d7%a8%d7%99-%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%93

 

בנוסף, בכל צהרי יום ד' שאין בה בפעילות מיוחדת, נקבע כי הסטודנטים יפגשו לצהריים בגן האקולוגי. כך יוכלו להתייעץ אחד עם השני בנוגע לפרויקטים שרצים או שמעוניינים להוציא לפועל, וגם פשוט להכיר יותר טוב ולהנות מהחברה.

יחד עם אילנה (משמאל), רכזת תרבות וחברה מטעם לשכת דיקן הסטודנטים

יחד עם אילנה (משמאל), רכזת תרבות וחברה מטעם לשכת דיקן הסטודנטים

'מועדון הסביבה' בפקולטה אזרחית-סביבתית

מאיה ון-חלדר, סטודנטית שנה ראשונה בפקולטה להנדסה אזרחית-סביבתית, יזמה מתן הרצאות ע"י מרצים בתחומי סביבה אשר יתקיימו מסגרת 'מועדון הסביבה'. ההרצאות יתקיימו אחת לחודש בפקולטה ע"י מרצה אורח. מטרת 'מועדון הסביבה' להעשיר את הידע של הסטודנטים בתחומי סביבה שונים מעבר לנלמד במסגרת התואר ובנוסף לאפשר לסטודנטים מכלל הפקולטות להחשף להרצאות הללו.

מפגש פעילים ראשון – יציאה לדרך הל"ב

ב-9.1.19 התקיים מפגש מתעניינים ראשון למרכז הקיימות בטכניון!

זה הזמן להתחיל שינוי ולהשפיע על הסביבה שלנו על מנת לעורר מודעות ירוקה ואורך חיים מקיים!

הפעילים שהצטרפו אלינו יקבלו מהמרכז לקיימות תמיכה מלאה לביצוע פרויקטים ופעילויות.

מפגש פעילים במועדון אדוה''ט

מפגש פעילים במועדון אדוה"ט