אנרגיה

למעלה מעשור הטכניון מקיים פעילות נרחבת להתייעלות אנרגטית ומשקיע משאבים רבים להפוך לקמפוס ירוק, במטרה לחסוך כסף רב ולפעול להקטנת פליטות גזי חממה ב- 25% עד שנת 2030, בהתאם ליעדי המדינה.

בשנת 2018 הוקמה על גג בניין ננו אלקטרוניקה, מערכת ייחודית של תאים סולאריים בהספקKWP50 . המערכת הוקמה בשיתוף פרופ' ניר טסלר, ראש מכון מחקר מיקרו אלקטרוניקה ודר' גיא אנקונינה, חוקר בתחום אנרגיה סולארית. המערכת שסופקה ע"י סולאר גרין, כוללת 4 טכנולוגיות שונות של תאים סולאריים ומאפשרת מדידה והשוואה בנתוני הייצור של התאים השונים. המערכת כוללת מערכת לתצוגת ייצור האנרגיה הסולארית בכל רגע נתון במהלך היום, היסטוריה של ייצור ע"פ ימים חודשים ועוד. האנרגיה המיוצרת על ידי התאים הסולאריים, מסופקת לרשת החשמל של הטכניון וכך מקטינה את צריכת החשמל מרשת החשמל הארצית ומכאן מקטינה את פליטת גזי החממה. 

עד כה הותקנו בטכניון שלוש מערכות פוטו וולטאיות – PV לייצור חשמל :

בשנת 2018 – גג ננו אלקטרוניקה מערכת PV בהספק  –  KWP50 (המערכת משמשת לייצור וגם למחקר )

בשנת 2020 – גג אולמן מערכת PV בהספק  –         KWP 100 .

בשנת 2020 – גג בית הסטודנט מערכת PV בהספק  –     KWP 200 .

בכוונת הטכניון להתקין מערכות PV נוספות

אנרגיה מתחדשת בטכניון (מרץ 2021) :

תמונה להרצאה 1 של העשרה אנרגטית

 

סדרת הרצאות להעלאת מודעות להתייעלות אנרגטית לעובדי הטכניון

 

הרצאה מספר 1 – שיטות חיסכון פרקטיות

הפורום להתייעלות אנרגטית בשיתוף עם מרכז הקיימות, מובילים מהלך של העלאת מודעות לקהל עובדי הטכניון לאמצעים להתייעלות באנרגיה. ב – 15 במרץ 2021 התקיימה הרצאה ראשונה בסדרת הרצאות להעלאת המודעות להתייעלות אנרגטית. ההרצאה הראשונה עסקה בהיבטים של משמעויות של חילופי עונות השנה, שיטות חסכון פרקטיות, כלים להסברה ולהעברת המסרים בתוך הפקולטות. ההרצאה הועברה ע"י עופר קרן – מנהל פיתוח עסקי של חברת "קרן אנרגיה"- בעל ניסיון של עשרות שנים בתעשיות ובארגונים שונים בישראל, בשיתוף עם איציק רומנו – מהנדס החשמל של הטכניון.
קישור להרצאה

תמונה להרצאה 1 של העשרה אנרגטית