פרויקט מל"ך

בשביל להרגיש כמו מלך, לא צריך כתר וגלימה. מספיק לחשוב שנייה אחת לפני שנפטרים מהמחשב הישן ולתרום אותה למישהו שיעריך זאת.

פרויקט מל"ך (מחשבים לכולם) הוא פרויקט שפועל מטעם משרד חברתי השייך לאגודת הסטודנטים בטכניון. הפרויקט נוסד בשנת 2011 ע"י שני סטודנטים מהטכניון, שביקשו למצוא דרך לסייע לסטודנטים אחרים שידם אינה משגת. כיום הפרויקט התרחב ומטרתו – תיקון והשמשת מחשבים נייחים וניידים, ציוד היקפי ואמצעי טכנולוגיה ותרומתם, בראשונה – לסטודנטים נתמכים כלכלית, וכן למשפחות וגורמים נוספים שידם אינה משגת, ועמותות התומכות באוכלוסיות קשות יום. לפרויקט יש מעבדה (המשמשת גם כמרכז קבלת ומסירת תרומות) ומחסן ציוד הממוקמים בקרית הטכניון שבחיפה.

בים מאיתנו מתייחסים למחשב הביתי כמובן מאליו. אולם, עד לפני מספר שנים לא רב, "מחשב בכל בית" – היה חזון, שרבים פיקפקו ביכולת להגשימו. בשנות ה-2000, המחשב הפכך לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו, וקשה לדמיין, איך הסתדרנו בלעדיו, עד לפני כמה שנים. ילדים צעירים בגן, כבר יודעים לגלוש באינטרנט, ואפילו הסבים והסבתות שלנו למדו איך לשלוח מייל. כולנו מרגישים בחסרונו של המחשב שלנו, במידה וחלילה וחס הוא לא מתפקד כמה שעות, שלא לדבר אם הוא לא עובד יום אחד, ישנם רבים שממש מאבדים את עשתונותיהם.

עדיין, גם במאה ה-21, עד כמה שקשה להאמין, ישנם סטודנטים רבים, ילדים ונוער, שעבורם מחשב בבית, הוא בגדר חלום אמיתי, שטרם מומש. כאן, מתבטאת חשיבותו של פרויקט מל"ך.

פרטים נוספים באתר אס"ט, פרויקט מל"ך.

יצירת קשר ראשונית ניתנת לביצוע באמצעות שליחת הודעת אימייל לכתובת הפרויקטור – melech@asat.technion.ac.il

המידע מעניין? שתף עם חברים
שינוי גודל גופנים
ניגודיות